Košice, 20.10.2016 SPRÁVY

Schopné deti už nachádzajú svojich mentorov! Staňte sa jedným z nich aj vy.

Projekt Schopné deti –  online mentoring, vďaka ktorému sa môžu zmeniť sny detí z rómskych osád na skutočnosť sa sľubne rozbieha. Za prvý týždeň od spustenia webovej stránky prejavilo záujem o mentorstvo jedenásť ľudí. 

Prvé pohovory s nimi sa uskutočnia už začiatkom novembra. Po nich sa už noví online mentori môžu začať naplno venovať svojim chránencom, ktorých si na stránke vybrali.

Za budúcich mentorov sa prihlásili prevažne vysokoškolsky vzdelaní ľudia a študenti vysokých škôl. Svojich chránencov si vyberali podľa ich snov. Napríklad Denisa z Veľkej Idy, ktorý sníva o kariére bežca, má ochotu viesť k ďalším úspechom bývalý majster Slovenska v behu na 400 m, nádejnú tanečníčku Kristínu zo Starej Ľubovne chce mentorovať tanečná trénerka z Bratislavy.

„Veľmi nás teší záujem ľudí o projekt a hlavne zodpovednosť, s akou pristupujú k výberu svojich chránencov. Veríme, že práve toto je tá správna cesta k splneniu ich snov. Sme však ešte len na začiatku, a preto i naďalej vyzývame ľudí dobrej vôle, aby sa prihlásili do tohto programu a deťom z osád priblížili lepšiu budúcnosť, podarovali im  priateľstvo a pomohli vykročiť k naplneniu ich cieľov,“ hovorí zakladateľ projektu Peter Gomolák.

V súčasnosti je na webovej stránke online mentoringu 36 profilov schopných detí. Časom sa ich počet rozšíri, spolu by ich malo byť až sto. Schopné deti sú dievčatá a chlapci od 8 do 21 rokov z rómskych osád v Rankovciach, vo Veľkej Ide a v Starej Ľubovni-Podsadku. Tieto deti už preukázali svoje odhodlanie pracovať na sebe. Ich online mentormi by mali byť ľudia rôznych profesií so stredoškolským alebo vysokoškolským vzdelaním, alebo študenti stredných a vysokých škôl z celého Slovenska, prípadne i zo zahraničia. Veková hranica mentorov nie je dôležitá, potrebná je láskavosť, prajnosť, porozumenie, ochota podeliť sa o svoje skúsenosti a tiež pohľad na svet bez predsudkov, ktorý sa i touto cestou bude šíriť.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Toto sú víťazi Roma Spirit 2021.

Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o., redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná Odborná porota.

Showbiz

VIDEO: Najväčšia dáma známych rómskych plesov sa po smrti dočkala pocty.

Oľga Holubová bola výraznou tvárou známych rómskych plesov, ktoré sa organizujú v Bratislave. Aj keď žila v britskom Londýne, na žiadnom nesmela chýbať. Po smrti sa dočkala pocty. Známa kapela jej zložila pieseň.