15.03.2020 SPRÁVY

Viac ako 200 Slovákov odmietlo ísť do karantény. Od ÚVZ dostanú najvyššiu pokutu!

Polícia eviduje viac 200 prípadov. Slováci, ktorí sa vrátili zo zahraničia odmietli ísť do povinnej 14-dňovej karantény.

Na Slovensku už niekoľko dní platí, že každý kto sa vráti zo zahraničia domov musí ísť povinne na 2 týždne do karantény. Buď bude doma alebo požiada o umiestnenie do niektorého zo zaradení rezortu vnútra.

"Polícia má už cez 200 zaevidovaných prípadov nedodržiavania osobnej karantény. Od zajtra budú Úrady verejného zdravotníctva tieto, políciou postúpené podnety spracovávať," povedal premiér Peter Pellegrini po mimoriadnom rokovaní vlády.

"Všetci dostanú maximálnu pokutu. Nebudeme na nikoho prihliadať, že niekomu dáme 100 eur, 50 eur a niekomu 1600 eur. U všetkých bude rozhodnuté o uvalení pokuty v najvyššej miere," dodal premiér. 

Nedodržanie povinnej karantény sa trestá pokutou do výšky 1.650 Eur.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.