15.03.2020 SPRÁVY

Viac ako 200 Slovákov odmietlo ísť do karantény. Od ÚVZ dostanú najvyššiu pokutu!

Polícia eviduje viac 200 prípadov. Slováci, ktorí sa vrátili zo zahraničia odmietli ísť do povinnej 14-dňovej karantény.

Na Slovensku už niekoľko dní platí, že každý kto sa vráti zo zahraničia domov musí ísť povinne na 2 týždne do karantény. Buď bude doma alebo požiada o umiestnenie do niektorého zo zaradení rezortu vnútra.

"Polícia má už cez 200 zaevidovaných prípadov nedodržiavania osobnej karantény. Od zajtra budú Úrady verejného zdravotníctva tieto, políciou postúpené podnety spracovávať," povedal premiér Peter Pellegrini po mimoriadnom rokovaní vlády.

"Všetci dostanú maximálnu pokutu. Nebudeme na nikoho prihliadať, že niekomu dáme 100 eur, 50 eur a niekomu 1600 eur. U všetkých bude rozhodnuté o uvalení pokuty v najvyššej miere," dodal premiér. 

Nedodržanie povinnej karantény sa trestá pokutou do výšky 1.650 Eur.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.