15.03.2020 SPRÁVY

Viac ako 200 Slovákov odmietlo ísť do karantény. Od ÚVZ dostanú najvyššiu pokutu!

Polícia eviduje viac 200 prípadov. Slováci, ktorí sa vrátili zo zahraničia odmietli ísť do povinnej 14-dňovej karantény.

Na Slovensku už niekoľko dní platí, že každý kto sa vráti zo zahraničia domov musí ísť povinne na 2 týždne do karantény. Buď bude doma alebo požiada o umiestnenie do niektorého zo zaradení rezortu vnútra.

"Polícia má už cez 200 zaevidovaných prípadov nedodržiavania osobnej karantény. Od zajtra budú Úrady verejného zdravotníctva tieto, políciou postúpené podnety spracovávať," povedal premiér Peter Pellegrini po mimoriadnom rokovaní vlády.

"Všetci dostanú maximálnu pokutu. Nebudeme na nikoho prihliadať, že niekomu dáme 100 eur, 50 eur a niekomu 1600 eur. U všetkých bude rozhodnuté o uvalení pokuty v najvyššej miere," dodal premiér. 

Nedodržanie povinnej karantény sa trestá pokutou do výšky 1.650 Eur.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.