11.04.2024 SPRÁVY

TA3 odvysiela v piatok večer veľkú debatu o Rómoch.

Televízia TA3 odvysiela naživo v piatok o 20.00 hodine reláciu Pozrime sa na to s Jozefom Šivákom. Moderátor bude s hosťami diskutovať na tému: Rómovia, ako ďalej?

Relácia Pozrime sa na to patrí k známym, divácky obľúbeným formátom telvízie TA3. Hostia v nej diskutujú o rôznych témach. Už tento piatok bude moderátor Jozef Šivák debatovať problémoch, ktoré má rómska komunita na Slovensku. 

V relácii bude diskutovať bývalá splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Klára Orgovánová, sociologička SAV Zuzana Kusá, poradca ministra školstva Ábel Ravasz a Pavol Benedikt Bendik, prednosta obecného úradu Bystrany. 

Hostia budú diskutovať o tom, či došlo k zlepšeniu životnej úrovne Rómov potom čo na Slovensko natiekli milióny eur z Bruselu. Prečo sa Rómovia vedia uplatniť v zahraničí a doma nie či o tom, aké majú Rómovia možnosti zamestnať sa na Slovensku. 

Relácia je interaktívna a zapojiť sa do nej môžu aj diváci tým, že počas vysielania pošlu hosťom otázky.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Rómovia nechcú pracovať, poberajú rôzne sociálne dávky, či dostávajú byty zadarmo. Aká je realita?

Nechcú pracovať, poberajú rôzne sociálne dávky, či dostávajú byty zadarmo. Toto si vraj majorita myslí o Rómoch. Tvrdia to odborníci aj osobnosti, ktorých sme sa pýtali na ich skúsenosti. 

Showbiz

Zbalil si kufre a odišiel bývať do Španielska. Navštívili sme Igora Kmeťa mladšieho.

Igor Kmeťo mladší urobil vo svojom živote zásadnú zmenu. Zbalil si kufre a odišiel bývať do Španielska. Čo je dôvodom sa dozviete v reportáži.