26.03.2024 SPRÁVY

TREBIŠOV: Po vyše roku sa dočkali. Dostali mobilné domčeky.

Foto: Gipsy Television

Ľudia z trebišovskej osady dostali po vyše roku náhradné bývanie. V jednej z tamojších bytoviek sa totiž zrútila podlaha. Približne 80 ľudí ostalo takpovediac na ulici.

V trebišovskej osade žijú ľudia v chatrčiach, v domoch a taktiež v nájomných mestských bytoch. Niektoré sú v zlom technickom stave.

"Podlaha sa prepadla a to kvôli tomu, že ako môžeme vidieť, tak toto je nosný múr a ten drží celú podlahu, panelovú časť," povedal Dezider Šandor, koordinátor miestnej občianskej a poriadkovej služby.

Bytovku preto muselo opustiť 9 rodín. Žili v priestoroch školy aj v stanoch. Po 13-tich mesiacoch dostali od mesta náhradné bývanie. Armáda spásy darovala Trebišovu tzv. mobilné domčeky. "Tu mi je dobre. Cítim sa tu ako v mojom pôvodnom byte," uviedla Ružena Balogová, obyvateľka mesta Trebišov. 

Bytový dom na Záhradnej ulici nie je jediný, ktorý má údajne problém so statikou. "Je tu veľa bytoviek, čo majú narušené statiky a je tu reálna hrozba, že keď príde nejaký živel, tak môžu spadnúť," vysvetlil D. Šandor. 

Pozrite si reportáž.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.