Správy

Obrázok
22.07.2021 SPRÁVY

Trestné stíhanie v súvislosti so statusom M. Mazureka naďalej pokračuje.

V súvislosti so statusom poslanca Národnej rady SR Milana Mazureka po útoku vo Vrútkach stále pokračuje trestné stíhanie Národnej kriminálnej agentúry vo veci podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Obrázok
22.07.2021 SPRÁVY

Na stretnutie pápeža s Rómami by mohlo prísť niekoľko tisíc ľudí.

Je to potvrdené! Pápež František sa počas septembrovej návštevy Slovenska stretne v utorok 14. septembra popoludní aj s rómskou komunitou na košickom Luníku IX.

Obrázok
21.07.2021 SPRÁVY

Peter Pollák ml. požiadal vládu, aby sa ospravedlnila za vynútené sterilizácie žien z minulosti. Otvára tiež tému odškodňovania.

Poslanec NR SR a predsedajúci Výboru NR SR pre ľudské práva národnostné menšiny Peter Pollák ml. avizoval zvolanie okrúhleho stola, na ktorý pozve zainteresovaných predstaviteľov vlády. Na rokovaní chce riešiť systém odškodňovania žien, ktoré v minulosti podstúpili vynútenú sterilizáciu.

Obrázok
19.07.2021 SPRÁVY

Americké príbehy nájdete aj na Slovensku! Doma niekedy nemali peniaze na autobus.

V rodine sa stávalo, že nemali doma ani drobné mince na autobus, preto nemohol ísť do školy. On chcel vykročiť z tohto začarovaného kruhu a podarilo sa mu to. Dnes je absolventom Vysokej školy medzinárodných a verejných vzťahov Praha – Inštitútu v Bratislave, redaktorom, moderátorom, človekom, ktorého poznajú mnohí na celom Slovensku.

Obrázok
30.06.2021 SPRÁVY

Pápež František údajne plánuje navštíviť a odslúžiť omšu na košickom Luníku IX.

Pápež František by mal údajne navštíviť košický Luník IX a odslúžiť na sídlisku omšu. Nič však zatiaľ nie je potvrdené. 

Najčítanejšie