Správy

Obrázok
04.12.2023 SHOWBIZ

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.

Obrázok
03.12.2023 SHOWBIZ

Hviezda 90. rokov Barbara Haščáková (†43) zomrela.

Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil brat zosnulej umelkyne Andrej Haščák. Uviedol, že lekári v nemocnici Memorial Hospital v meste Sarasota, kde žila, určili ako príčinu smrti náhlu cievnu mozgovú príhodu.

Obrázok
30.11.2023 Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Obrázok
29.11.2023 SPRÁVY

JAROVNICE: Cez pandémiu sa dievča nemohlo vzdelávať. Dostane odškodné 3-tisíc eur.

Rómske dievča z Jarovníc podalo žalobu proti Slovenskej republike v novembri 2022. V žalobe namietalo, že štát čase prerušenej prezenčnej výučby na základných školách počas pandémie Covid-19 zaviedol dištančné vzdelávanie, ktoré bolo podmienené prístupom k internetu a k vlastneniu počítača a počítačovými zručnosťami. Tie však ona, ani jej rodina nemali a štát ich nijako nezabezpečil.

Obrázok
28.11.2023 Zaujímavosti

Poznáme mená víťazov Roma Spirit 2023.

V Národnom divadle Košice sa rozdávala Nádej. Už po pätnástykrát sa udeľovali ocenenia Roma Spirit pre tých, ktorí sa podieľajú na zlepšovaní života Rómov a Rómiek a spolužitia na Slovensku.

Najčítanejšie