SPRÁVY

Obrázok
15.01.2021 SPRÁVY

Francúzsko: Súd odsúdil kuriéra za diskrimináciu.

Na štyri mesiace väzenia odsúdil vo štvrtok francúzsky súd zamestnanca donáškovej služby, ktorý odmietol doručiť objednávku zo židovskej kóšer reštaurácie. 

Obrázok
12.01.2021 SPRÁVY

Izrael plánuje zaočkovať proti koronavírusu preživších holokaustu na celom svete.

Izrael plánuje zaočkovať proti novému koronavírusu preživších holokaustu na celom svete. Informoval o tom v utorok na svojej webovej stránke týždenník Jüdische Allgemeine.

Obrázok
09.01.2021 SPRÁVY

SVINIA: Potkany nás tu žerú zaživa, tvrdia niektorí obyvatelia obce.

Obyvatelia obce Svinia sú nahnevaní na vedenie obce. Dôvodom je to, že sa ich životná úroveň nezlepšuje. Majú totiž problém s bývaním, vodou, komunálnym odpadom či kanalizáciou. Starosta so svojimi obyvateľmi údajne nekomunikuje a ich problémy vraj nechce riešiť.

Obrázok
07.01.2021 SPRÁVY

Člen kapely Social Band: Nekoncertujeme, musel som ísť pracovať na stavbu.

Opatrenia, ktoré prijala vláda na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 výrazne ovplyvnili nie len gastrosektor, ale aj kultúru. Ľudia z kreatívneho priemyslu prišli pre pandémiu o hlavný zdroj svojho príjmu. My sme zisťovali, ako sú na tom rómski umelci.

Obrázok
06.01.2021 SPRÁVY

VIDEO: Veria Rómovia hoaxom? Niektoré odpovede vás prekvapia.

Od vypuknutia pandémie koronavírusu sa internetom začali šírili rôzne dezinformácie a hoaxy. Keďže ľudia žijúci v osadách majú internet, výnimkou nezostali ani tieto komunity. Rómovia doteraz veria rôznym konšpiračným teóriám. Viac zisťovala Lenka Boldiová, redaktorka Gipsy Television.

Najčítanejšie