SPRÁVY

Obrázok
30.05.2020 SPRÁVY

VIDEO: Takú chudobu ste ešte nevideli. Matka s deťmi žije v chátrajúcom karavane.

O chudobných ľuďoch, ktorí žijú v katastrofálnych podmienkach zväčša čítame vtedy, keď sa hovorí o menej rozvinutých krajinách. Na Slovensku sú však stovky lokalít, v ktorých ľudia žijú v chudobe a v zlých hygienických podmienkach.

Obrázok
30.05.2020 SPRÁVY

V Žehre zrušili karanténu. Karanténne mestečko postupne zlikvidujú.

V obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves v sobotu zrušili karanténu v súvislosti s ochorením COVID-19. Karanténne mestečko postupne rozoberú. Ide o poslednú lokalitu na Slovensku, ktorá bola uzatvorená. Po opakovaných testoch sa tam nevyskytol žiaden nový prípad.

Obrázok
29.05.2020 SPRÁVY

Pred 18 rokmi 50 Rómov požiadalo o azyl vo Fínsku.

Fínsko prijalo presne pred 18 rokmi 39 z celkového počtu 50 Rómov, ktorí prišli z Nemecka a požiadali fínske úrady o azyl. Zvyšných žiadateľov fínska strana poslala späť domov. Článok je súčasťou nášho spravodajského cyklu - Historický kalendár.

Obrázok
29.05.2020 SPRÁVY

Bulharsko zruší od 1. júna povinnú karanténu pre väčšinu krajín Európskej únie. 

Bulharsko od 1. júna zruší povinnú 14-dňovú karanténu pre cestujúcich z väčšiny štátov EÚ. Nebude to však platiť pre krajiny s vysokým počtom nakazených novým koronavírusom, uviedol predstaviteľ zdravotníckych orgánov.

Obrázok
28.05.2020 SPRÁVY

Užialená rodina Miška († 5 dní) podala trestné oznámenie. Prípadom sa už zaoberá vyšetrovateľ.

Miškova babka Iveta, zákonná zástupkyňa mladej mamičky, už podala trestné oznámenie, pretože zo smrti vnúčika vinia zdravotnícky personál trebišovskej nemocnice.

Najčítanejšie