27.10.2017 SPRÁVY

Ústavný súd zamietol sťažnosť na násilie policajtov počas razie v Moldave.

foto TASR

Ústavný súd zamietol sťažnosť na násilie zo strany polície počas razie v rómskej osade v Moldave nad Bodvou. V piatkovej relácii RTVS Z prvej ruky to povedal minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

"Ústavný súd vyslovil názor, že v danej veci absolútne neprichádza do úvahy čo i len minimálna pochybnosť, že by nebolo vykonané účinné úradné vyšetrovanie inkriminovanej policajnej akcie a orgány presvedčivo odôvodnili zistenie skutku, že proti sťažovateľom nebolo príslušníkmi polície postupované tak, ako tvrdili vo svojich výpovediach. To je rozhodnutie Ústavného súdu, ktorý zamietol sťažnosti jednotlivých účastníkov," povedal v relácii minister s tým, že zákrok polície v Moldave nad Bodvou bol adekvátny. 

Po spornom zásahu v osade Budulovská v roku 2013 sa miestni Rómovia sťažovali na zranenia a škody na majetku, ktoré mali policajti spôsobiť. Polícia brutalitu pri akcii odmietla. Policajný postup kritizovala aj verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová, podľa ktorej došlo k závažnému porušeniu základných práv a slobôd.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.