Slovenské Nové Mesto, 24.03.2015 SPRÁVY

POLÍCIA: NAKA zadržala Róberta F. z Čiernej nad Tisou. Vieme prečo!

Zdroj: TASR/František Iván

Róbert F. si v minulosti odsedel trest v druhej nápravnovýchovnej skupine za to, že do obete mačetou sekal predtým, ako niekto Miroslava Stojku zastrelil.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry najnovšie obvinil Róberta F. (44) a Alexandra M. (39) zo zločinu ublíženia na zdraví a výtržníctva. Ťažkú ujmu na zdraví mali spôsobiť v bare v Kráľovskom Chlmci tridsaťdeväťročnému miestnemu obyvateľovi.

"V nedeľu v skorých ranných hodinách mali prísť obaja obvinení do jedného z miestnych barov v Kráľovskom Chlmci. Pod zámienkou „rozhovoru“ mali poškodeného násilím vytiahnuť von z podniku. Pri bráne vedúcej k zadnému vchodu objektu ho mali napadnúť. Po údere sklenenou fľašou do hlavy, ktorá sa rozbila, stratil poškodený vedomie. Na zemi dostal do hlavy aj niekoľko kopancov," povedal pre Gipsy Television hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Okrem úderov sa v tme údajne ozývali aj vyhrážky Alexandra M., že ho zabije. Podľa zistení polície tak mali obvinení konať z osobitného motívu. Malo ísť o pomstu za výpoveď poškodeného na polícii v staršom prípade, čo mu mal v to ráno vyčítať aj Róbert F. Mal na neho kričať, že ako si dovolil ho udať, že ho za to zabije a vyvraždí celú jeho rodinu. Obvinení mali poškodenému spôsobiť stredne ťažký úraz. Napadnutím utrpel otras mozgu, zlomeninu lebečnej klenby a niekoľko tržných rán.

"V pondelok popoludní oboch podozrivých zadržala Národná kriminálna agentúra v spolupráci s košickým pohotovostným policajným útvarom len 400 metrov od štátnej hranice v Slovenskom Novom Meste. Po ich vypočutí ich vyšetrovateľ následne obvinil a skončili v cele policajného zaistenia. V súčasnosti sa už rozhoduje o ich väzbe a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov," dodal Michal Slivka. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.