04.04.2024 SPRÁVY

Rezort diplomacie vyzýva Slovákov, ktorí sú vo Veľkej Británii, aby boli opatrní.

Ilustračné foto: Gipsy Television

Ministerstvo zahraničných vecí v súvislosti s pretrvávajúcim rizikom teroristickej hrozby vo Veľkej Británii odporúča Slovákom, aby v krajine zachovávali zvýšenú opatrnosť a ostražitosť.

"Stupeň teroristickej hrozby v Spojenom kráľovstve dlhodobo zostáva na štvrtom stupni z piatich," uviedlo ministerstvo zahraničných vecí. Ľudia by mali zvýšiť opatrnosť najmä na miestach s väčšou koncentráciou osôb. Ministerstvo tiež odporúča rešpektovať pokyny bezpečnostných zložiek.

V prípade núdze môžu občania Slovenska kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Londýne na pohotovostnom čísle +447866410783 alebo Ministerstvo zahraničných vecí.

"Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do zahraničia využili službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka," dodal rezort.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Rómovia nechcú pracovať, poberajú rôzne sociálne dávky, či dostávajú byty zadarmo. Aká je realita?

Nechcú pracovať, poberajú rôzne sociálne dávky, či dostávajú byty zadarmo. Toto si vraj majorita myslí o Rómoch. Tvrdia to odborníci aj osobnosti, ktorých sme sa pýtali na ich skúsenosti. 

Showbiz

Zbalil si kufre a odišiel bývať do Španielska. Navštívili sme Igora Kmeťa mladšieho.

Igor Kmeťo mladší urobil vo svojom živote zásadnú zmenu. Zbalil si kufre a odišiel bývať do Španielska. Čo je dôvodom sa dozviete v reportáži.