ŠVAJČIARSKO: Vysoké tresty pre násilníkov z Maďarska

Zürich 25. augusta 2010 (TASR) - Proces so štyrmi pasákmi z Maďarska sa začal dnes vo švajčiarskom Zürichu. Čelia okrem iného obvineniam z trestných činov obchodovania s ľuďmi, viacnásobného znásilnenia, nútenia k prostitúcii, úsilia o vyvolanie umelého prerušenia tehotenstva a podnecovania k ťažkému ublíženiu na zdraví.


Páchatelia rómskej národnosti dostali do Zürichu prostitútky z Maďarska a Rumunska a tam ich zneužívali. Známych je celkove 16 ich obetí vo veku 19-42 rokov. Na dva dni naplánované súdne pojednávanie, o ktorom informovalo internetové vydanie mienkotvorného denníka Neue Zürcher Zeitung, je neverejné.

 

Štyria obžalovaní muži vo veku 30-41 rokov, ktorí boli v minulosti trestaní už vo vlasti, sú všetci hlavami rodín. Počas pojednávania majú na rukách a nohách putá. Ich piaty spolupáchateľ spáchal vo väzení samovraždu. Obžalovaná je aj jedna žena, ktorá mala byť nielen obeťou, ale aj komplicom násilníkov. Prokurátorka Silvia Steinerová označila v úvodnom vystúpení obžalovaných za krajne brutálnych a ilustrovala to na ich zaobchádzaní s tehotnými ženami. Ich komplicka mala za úkol dozerať na prostitúciu v uliciach Zürichu. Ani jeden z pasákov sa k činom, obsiahnutým v hlavných bodoch žaloby, nepriznal. Prokurátorka žiada pre hlavného obžalovaného trest 16 rokov väzenia i vyšší finančný trest. Pre ďalších obžalovaných navrhla nepodmienečné tresty odňatia slobody na 11, deväť a 4,5 roka.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.