05.02.2020 SPRÁVY

V trebišovskej osade kšeftári predávajú toluén deťom. Rodičia sú bezradní.

Foto: Gipsy Television

Trebišovská osada patrí k tým najväčším na Slovensku. Žije v nej viac ako 5-tisíc ľudí. Problém s užívateľmi toluénu tam majú dlhé roky.

"Dospelí ľudia, ako ste napríklad vy, si kúpite v obchode toluén a ďalej ho predávate. Za málo toluénu zaplatíte 50 centov," povedala obyvateľka trebišovskej osady reportérovi Gipsy Television. Podľa nej užívateľmi toluénu sú nielen deti, ale aj dospelí. 

"Deti si toluén kupujú, nám rodičom preto kradnú jedlo, hygienické potreby, oblečenie a predávajú to, aby mali peniaze," dodala obyvateľka osady. Nespokojní rodičia tiež tvrdia, že deťom nemôžu do školy pripraviť ani desiatu, pretože ju predajú, aby mali peniaze na toluén.

Tieto tvrdenia potvrdzuje aj ďalší rodič. "Deti nechodia ani do škôl, ale kradnú peniaze. Od svojich matiek kradnú aj jedlo, aby si mohli púpiť toluén. To už nie je sranda." Obyvatelia trebišovskej osady tvrdia, že užívatelia postávajú vonku na ulici a sú agresívni. "Zavoláme na nich policajtov alebo psychiatriu. A to my musíme volať na vlastné deti psychiatriu, pretože deti nám fetujú toluén? Nemusíme," dodala nespokojná matka, ktorá tvrdí, že polícia voči nelegálnym predajcom nezakročila. Podľa nej ide o dlhodobý problém.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.