11.10.2023 SPRÁVY

Novú vládu vytvorí Smer, Hlas a SNS. Rozdelili si ministerstvá.

Reprofoto

Lídri strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS dnes podpísali memorandum o porozumení. Ide o základnú dohodu medzi tromi stranami, ktoré vytvoria novú vládu. 

Smer-SSD, Hlas-SD a SNS podpísali memorandum o porozumení. Dohodli sa na podpise koaličnej zmluvy a prerozdelení pozícií.

Premiérsky post má patriť Smeru a šesť ministerstiev. Post predsedu Národnej rady nominuje Hlas-SD a strana dostane sedem ministerstiev. Slovenská národná strana dostane tri rezorty. Jeden z nich začne fungovať od januára. Má ísť o úplne nové ministerstvo, so zameraním na cestovný ruch. 

Medzi základné ciele budúcej vlády patrí reforma trestného systému. Ustanovujúca schôdza Národnej rady by sa podľa Roberta Fica mala konať tak, aby na samit EÚ v Bruseli 26. a 27. októbra išiel už nový premiér.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.