Košice, 12.04.2013 SPRÁVY

Korunovali rómskeho kráľa. Koho vôbec zastupuje Róbert Botoš?

foto TASR/ M. Kapusta

Nového rómskeho kráľa Róberta Botoša dnes slávnostne korunovali v Košiciach.

Košického podnikateľa si predstavitelia slovenských Rómov zvolili za svojho panovníka koncom februára. Svoju úlohu vidí Róbert I. najmä v zjednocovaní Rómov, ale aj v navrátení správnych hodnôt do komunít a spolupráci s tými, ktorí rómskej komunite pomáhajú. ká rómska vlajka.

Ako uvádza agentúra TASR, Róberta Botoša po korunovácii obliekli do červeného plášťa so zlatou reťazou. Vzápätí predniesol v rómčine kráľovskú prísahu, v ktorej vyhlásil, že vždy sa bude usilovať o blaho rómskeho národa a bude mu verne slúžiť.

Kráľ má aj ministra, guvernérov a radcov


Následne vymenoval svojho prvého ministra Jozefa Ravasza, ďalej kráľovských guvernérov a radcov, a udelil ocenenia vybraným osobnostiam za ich prínos pre rozvoj rómskej kultúry a komunity. Do Košíc prišli na slávnosť rómski predstavitelia z celej Európy. Novému kráľovi gratuloval aj splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a poslanec NR SR Peter Pollák. Po korunovácii nasledovala v Dóme Sv. Alžbety svätá omša s požehnaním.

Fotogaléria:

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.