Bratislava, 07.07.2014 Zaujímavosti

GYPSY FEST: Nielen Banášová, ale už aj Brychtová podporuje najväčší rómsky festival

foto Gipsy Television

Svetový rómsky festival "International Gypsy Fest" podporuje nielen Adela Banášová, ale už aj ďalšia moderátorská hviezda, Katka Brychtová.

Adela Banášová je jednou z tohtoročných tvárí, ktoré podporujú 7. ročník svetového rómskeho festivalu "International Gypsy Fest." Populárnu moderátorku uvidia návštevníci festivalu 7. augusta o 20.00 hodine v bratislavskom kostole Klarisiek, kde sa uskutoční módna show dizajnérky rómskeho pôvodu Moniky Vontszemuovej.

"Sme radi, že sa náš festival dostal do povedomia nerómskeho diváka. Svedčí o tom aj fakt, že na festivale spolupracujeme s osobnosťami, ktoré majú radi takmer všetci," povedal pre Gipsy Television riaditeľ festivalu Jozef Šivák.

Ďalšou osobnosťou, ktorá podporuje svetový rómsky festival je moderátorská hviezda Katka Brychtová, ktorú ľudia poznajú z relácie Pošta pre teba. "Katka je užasný človek, skvelá moderátorka. Som preto rád, že bude moderovať záverečný galaprogram, ktorý sa uskutoční 9. augusta v Bratislave," dodal Šivák. 

World Roma Festival "International Gypsy Fest" finančne podporil Úrad vlády SR, program Kultúra národnostných menšín 2014. Podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica, splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a poslanca NR SR Petra Polláka a primátora hlavného mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.