Trebišov, 20.06.2014 Zaujímavosti

ZÁZRAK: Mladík z východného Slovenska po 18-tich minútach ožil

30 ročný František skončil na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (ARO) potom, čo ho kopla elektrina. 

Františka Farkaša (30) z Trebišova kopla elektrina, keď sa pripravoval na svoje hudobné vystúpenie vo Vranove Nad Topľou. Otec dvoch dcér po zásahu elektrického napätia skončil na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (ARO).


"Feďo, nemáš na výber! Jednoducho musíš prísť čím skôr domov k svojej milujúcej rodine a potom hneď k nám na skúšku! Ty to zvládneš, všetci na teba myslíme," napísali členovia folklórnej skupiny Paričovčan mladíkovi, ktorý s nimi pôsobí v skupine. 

Františkov zdravotný stav bol veľľmi vážny. Zažil klinickú smrť. Mŕtvy bol až 18 minút. "Bože úpenlivo Ťa prosím, uzdrav láskavo nášho Feďa, veď Ty si naša najistejšia nádej a pomoc a jedine Tebe veríme a v Teba dúfame," vyznala sa na sociálnej sieti Tatiana Rozinová.


František našťastie po takmer dvoch desiatkach minút ožil. Začali mu opäť pracovať základné životné funkcie. Lekári nasledne mladíka udržiavali v umelom spánku z ktorého ho neskôr prebrali. "Dnes je jeho zdravotný stav dobrý a začína fungovať tak, ako pred tým," povedal pre Gipsy Television zdroj z Františkovho okolia, ktorý nechce byť menovaný.     

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.