22.01.2021 SPRÁVY

Po dlhej chorobe zomrela obľúbená speváčka Věra Gondolánová.

Foto: M. Kučera/ Gipsy Television

Speváčka Věra Gondolánová zomrela. O smutnej správe informoval jej synovec na sociálnej sieti.

"Odišla po dlhej chorobe ako som ju poznal... krásna, hrdá, odvážna a pre mňa najtalentovanejšia z celej rodiny," napísal na sociálnej sieti speváčkin synovec Filip Gondolán.

Věra Gondolánová pochádza z trinástich súrodencov. Narodila sa v roku 1954 v Brutovciach pri Spišskom Podhradí. V čase slovenského štátu, keď fašisti robili hon na Rómov sa celá jej rodina presťahovala do Česka. Rómsky pôvod netajila. Jej rodičia ale svoje deti po rómsky nikdy nenaučili. Hudobný talent zdedila po otcovi, muzikantovi, ktorý viedol svoje deti k hudbe. 

Věra Gondolánová spolu so svojimi štyrmi bratmi (pozn. redakcie, jedným z nich bol Antonín Gondolán), po zájazde s Karlom Gottom do Las Vegas (1967), založila úspešnou skupinu Súrodenci Gondolánovci (1968). Kapela vtedy koncertovala po celom svete. Po čase sa ale súrodenci rozišli.

Koncertovala aj s ruským folklórnym súborom a neskôr sa venovala soulu a komornému jazzu. Vystupovala napríklad aj v Parížskej Olympii. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.