22.01.2021 SPRÁVY

Po dlhej chorobe zomrela obľúbená speváčka Věra Gondolánová.

Foto: M. Kučera/ Gipsy Television

Speváčka Věra Gondolánová zomrela. O smutnej správe informoval jej synovec na sociálnej sieti.

"Odišla po dlhej chorobe ako som ju poznal... krásna, hrdá, odvážna a pre mňa najtalentovanejšia z celej rodiny," napísal na sociálnej sieti speváčkin synovec Filip Gondolán.

Věra Gondolánová pochádza z trinástich súrodencov. Narodila sa v roku 1954 v Brutovciach pri Spišskom Podhradí. V čase slovenského štátu, keď fašisti robili hon na Rómov sa celá jej rodina presťahovala do Česka. Rómsky pôvod netajila. Jej rodičia ale svoje deti po rómsky nikdy nenaučili. Hudobný talent zdedila po otcovi, muzikantovi, ktorý viedol svoje deti k hudbe. 

Věra Gondolánová spolu so svojimi štyrmi bratmi (pozn. redakcie, jedným z nich bol Antonín Gondolán), po zájazde s Karlom Gottom do Las Vegas (1967), založila úspešnou skupinu Súrodenci Gondolánovci (1968). Kapela vtedy koncertovala po celom svete. Po čase sa ale súrodenci rozišli.

Koncertovala aj s ruským folklórnym súborom a neskôr sa venovala soulu a komornému jazzu. Vystupovala napríklad aj v Parížskej Olympii. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Kapelu Gipsy Culy oklamali. V NItre ju nevyplatili.

Kapela Gipsy Culy má ťažké srdce na obyvateľku mesta Nitra, ktorá ich údajne oklamala. Hudobníci totiž prišli odohrať krstiny, no žena ich vraj vopred odmietla vyplatiť.