VEĽKÉ KAPUŠANY: Pochváli sa Slovensko ďalším múrom?

foto Gipsy Television

Veľké Kapušany 5. októbra 2010 (Gipsy Television/Emil Balog) - Obyvatelia Čičarovskej ulice vo Veľkých Kapušanoch chcú radikálne riešenie. Spísali petíciu a žiadajú mesto, aby oddelilo ich pozemky od rómskej osady múrom. Betónový kolos by mal byť 2 metre vysoký a dlhý asi 140 metrov .

Petíciou sa už zaoberali poslanci mestského zastupiteľstva vo Veľkých Kapušanoch.Výstavu zatiaľ odložili pre nedostatok finančných prostriedkov. Nerómovia tvrdia , že v poslednej dobe sa zvýšil vandalizmus a krádeže, preto sa rozhodli pre spísanie tejto petície. „Roznášajú odpady nám po ulici, hádžu nám kamene do dvora a kradnú nám všetku úrodu zo záhrady," pre Gipsy Television povedal obyvateľ V. Kapušian. Rómovia sťažnosti nerómskych susedov označili za vymyslené .

 

Prvé steny , ktoré si ľudia postavili sa objavili už v deväťdesiatych rokoch v bratislavskej Petržalke. V mnohých panelákoch si nájomníci jedno krídlo, kde nebývali Rómovia od spoločného vchodu oddelili a vytvorili tak samostatnú bytovú jednotku. V súčasnosti prichádzajú ďalšie bariéry. Dôkazom sú Ostrovany, kde vyrástla 130 metrová betónová stena, alebo pol kilometrová zábrana v Michalovciach . Obe zaplatila samospráva a iniciátormi boli občania.

.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite