Bratislava/ Vatikán, 23.10.2015 SPRÁVY

VATIKÁN: Rómsky splnomocnenec Pollák sa chystá za pápežom!

foto aktuality.sk

Vládny splnomocnenec Peter Pollák sa chystá do Ríma a Vatikánu. Svätý otec František I. sa totiž stretne s Rómami, Sintmi a kočovníkmi na celosvetovej púti. 

Celosvetová púť sa začne dnes čiže 23. októbra a vyvrcholí budúci týždeň v stredu, 27. októbra. Stretnutie pápeža s Rómami z celého sveta sa uskutoční vo Vatikáne po takmer 50-tich rokoch. Zo Slovenska budú na púti ľudia z Hanušoviec nad Topľou, Jarovníc, Luníka IX., Bardejova či Plaveckého Štvrtku.

Na púti sa zúčastní aj slovenská speváčka Ivana Cibuľová. Tá ale bude súčasťou rakúskej skupiny. Cibuľová bude dokonca pred pápežom aj spievať.  "Som vďačná za túto ponuku, ktorú som dostala. Ja som vyrastala v kostole. Môj vzťah s Bohom je veľmi silný. Spievať pre hlavu cirkvi je preto pre mňa splnený sen a zároveň vyslovenie vďaky za talent, ktorý som od Boha dostala," povedala Ivana Cibuľová pre Gipsy Television.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.