09.10.2023 SPRÁVY

TELGÁRT: Rómovia, ktorým zhoreli chatrče, dostanú unimobunky.

Na riešenie situácie v Telgárte boli vyčlenené financie vo výške 390-tisíc eur, ktoré dostane Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. V rámci jeho dotačnej schémy poskytne obci peniaze na nákup unimobuniek.

"Obec a župa však musia súbežne vyriešiť niektoré otázky týkajúce sa pozemkov, kde budú umiestnené," uviedlo v písomnom stanovisku ministerstvo vnútra.

120 ľudí žije už vyše dva mesiace v stanoch. Rezort vnútra prostredníctvom HaZZ preto doručilo obci Telgárt elektrocentrálu na napájanie vyhrievacích telies v stanoch, vrátane pohonných hmôt.

Pred niekoľkými týždňami zomrel mladý muž z tejto komunity. Jeho rodina si myslí, že pre zlé podmienky. V lete totiž bolo v stanoch teplo. Gipsy Television nakrúcala reportáž priamo v Telgárte. V našom vysielaní, v správach Hiri, ju uvidíte čoskoro.  

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.