09.10.2023 SPRÁVY

TELGÁRT: Rómovia, ktorým zhoreli chatrče, dostanú unimobunky.

Na riešenie situácie v Telgárte boli vyčlenené financie vo výške 390-tisíc eur, ktoré dostane Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. V rámci jeho dotačnej schémy poskytne obci peniaze na nákup unimobuniek.

"Obec a župa však musia súbežne vyriešiť niektoré otázky týkajúce sa pozemkov, kde budú umiestnené," uviedlo v písomnom stanovisku ministerstvo vnútra.

120 ľudí žije už vyše dva mesiace v stanoch. Rezort vnútra prostredníctvom HaZZ preto doručilo obci Telgárt elektrocentrálu na napájanie vyhrievacích telies v stanoch, vrátane pohonných hmôt.

Pred niekoľkými týždňami zomrel mladý muž z tejto komunity. Jeho rodina si myslí, že pre zlé podmienky. V lete totiž bolo v stanoch teplo. Gipsy Television nakrúcala reportáž priamo v Telgárte. V našom vysielaní, v správach Hiri, ju uvidíte čoskoro.  

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.