SVETOVÁ BANKA: Bude prezentovať správu o inklúzií Rómov

ilustračné foto Gipsy Television

Bratislava/Praha 28. septembra 2010 (Gipsy Television) - Svetová banka predloží správu o Dekáde začleňovania rómskej populácie na 19-tom zasahnutí riadiaceho výboru, ktorý sa bude konať v Prahe. Gipsy Television informovala Kristyn Schrader zo Svetovej banky.

Prezentácia správy Svetovej banky v rámci inklúzie Rómov má názov Ekonomická príležistosť pre Európu. Informovať bude o ekonomických prínosoch pre integráciu Rómov z Bulharska, Rumunska, Srbska a Českej republiky. Przentácia sa bude konať v rámci 19-teho zasahnutia riadiaceho výboru Dekády začleňovania Rómov v Prahe, v dňoch 29. septembra až 1. októbra 2010.

Stretnutie výboru sa koná v rámci predsedníctva Českej republiky v Dekáde začleňovania Rómov do spoločnosti.

 

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.