Bratislava, 11.03.2015 SPRÁVY

POVINNÉ VZDELÁVANIE RÓMSKYCH DETÍ: Čo si o tom myslíte? Dubovcová povedala nie!

foto Gipsy Television

V hlavnom meste sa uskutočnil okrúhly stôl za účasti viacerých odborníkov, ktorí majú čo povedať k povinnému vzdelávaniu detí v materských školách. Nie všetci sú touto myšlienkou nadšení.

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák predstavil minulý týždeň svoj nový plán, ktorým chce integrovať Rómov do spoločnosti. Navrhuje, aby deti od 3 rokov chodili povinne do materskej školy. Mimovládne organizácie, ale teraz prišli s ďalším nápadom. Chcú, aby deti mali predškolské vzdelávanie zadarmo.

"My sme len rozdiskutovali, že tu tieto možnosti sú, že majú oporu v zahraničí, kde sa už podobné modely realizujú," povedala pre Gipsy Television Zuzana Kumanová z občianskeho združenia Romano kher - Rómsky dom, ktoré organizovalo okrúhly stôl.

V rámci okrúhleho stala diskutovala aj ombudsmanka Jana Dubovcová. "Ja som proti povinnej školskej dochádzke v predškolskom veku detí. Som skôr za to, aby boli motivovaní rodičia, aby dávali deti na predškolské vzdelávanie," povedala verejná ochrankyňa práv v rozhovore pre Gipsy Television.  

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.