Zvolen, 13.08.2015 SPRÁVY

Policajt Berky: Čo ste nám to urobili? Veď vy musíte kradnúť! Aj toto som si musel vypočuť ...

foto Gipsy Television

Niektorí ľudia sa nevedia zmieriť s tým, že na Slovensku žijú aj takí Rómovia, ktorí majú vysokoškolské vzdelanie a isté pracovné postavenie. Dôkazom toho je nadporučík Ján Berky. 

Ján Berky sa netají tým, že je Róm. Má také priezvisko, aj jeho výzor tomu nasvedčuje. V Policajnom zbore pracuje 16 rokov. Na svoju adresu si vypočul už viaceré neprimerané poznámky. "Raz mi jedno dievča povedalo, ako ste nám to mohli urobiť. Róm a policajt? Veď vy musíte kradnúť," povedal v rozhovore pre Gipsy Television Ján Berky zo Zvolena.

Berky priznáva, že ak ho ľudia stretnú počas služby nie vždy to dopadne najlepšie. "Ľudia s tým majú problém, to musím otvorene povedať, ale väčšina žiadny. Keď vidia, že vystupovanie je adekvátne postaveniu, keď človek je slušný a ovláda zákony tak ako má, tak v tom prípade je to v poriadku," dodal Berky pre Gipsy Television.  

Na Slovensku je niekoľko desiatok rómskych policajtov, ktorí pracujú v Policajnom zbore. Často sa o nich ale nehovorí. Aj preto v rámci tohtoročného Gypsy Festu ich pozvali do Bratislavy, aby odprezentovali samých seba aj svoju prácu. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Kapelu Gipsy Culy oklamali. V NItre ju nevyplatili.

Kapela Gipsy Culy má ťažké srdce na obyvateľku mesta Nitra, ktorá ich údajne oklamala. Hudobníci totiž prišli odohrať krstiny, no žena ich vraj vopred odmietla vyplatiť.