MOLDAVA NAD BODVOU: P. Pollák požiadal o prešetrenie zásahu inšpekciu Ministerstva vnútra

foto internet

Bratislava, 21. júna 2013 (Gipsy Television) - Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, prvý rómsky poslanec Národnej rady SR Peter Pollák požiadal Inšpekciu ministerstva vnútra o prešetrenie zásahu polície v Moldave nad Bodvou.

"Dňa 19. júna 2013 bol splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák priamo informovaný obyvateľmi ulice Budulovská v Moldave nad Bodvou o policajnom zákroku, ktorý bol vykonaný v tejto lokalite. Na základe týchto informácií splnomocnenec ihneď kontaktoval ministra vnútra SR," uviedla v písomnom stanovisku pre Gipsy Television Iveta Duchoňová z Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.


Duchoňová ďalej doplnila, "Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity preveruje a sumarizuje informácie o policajnom zásahu v lokalite Budulovská v Moldave nad Bodvou, ku ktorému došlo v stredu 19. 6. 2013 z viacerých zdrojov. Situáciu monitoruje priamo na mieste Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity prostredníctvom regionálnej kancelárie v Košiciach." 


Splnomocnenec Pollák sa podľa Ivety Duchoňovej informuje aj naďalej o priebehu policajného zákroku prostredníctvom rozhovorov s obyvateľmi Budulovská v Moldave nad Bodvou. Informácie o zásahu mu poskytol aj riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.


"Na základe informácii, ktoré splnomocnenec vlády SR Peter Pollák získal, bola listom odoslaná žiadosť o poskytnutie správy o policajnom zásahu na ministerstvo vnútra. Súčasne Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity listom požiada sekciu kontroly a inšpekčnej služby MV SR o prešetrenie zákonnosti, legitimity a primeranosti zákroku v Moldave nad Bodvou. Súčasťou žiadosti budú informácie, ktoré sa podarilo ÚSVRK o tomto prípade zhromaždiť," dodala pre Gipsy Television Iveta Duchoňová.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.