22.06.2020 SPRÁVY

KROMPACHY: Policajta vyšetrujú vo veci podozrenia zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Koncom apríla sme vás ako prvý informovali o tom, že policajt mal fyzicky napadnúť päť maloletých detí z osady v Krompachoch. Muž obvinenie z útoku na chránené osoby, ktorými deti sú, odmieta. Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR už ale vedie trestné stíhanie vo veci podozrenia z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Rodičia trestné oznámenie na policajta v tom čase nepodali. Boli totiž v karanténe. Urobil tak ale europoslanec Peter Pollák starší. "Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vedie trestné stíhanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa," uviedla pre Gipsy Television Petra Friese z Tlačového odboru rezortu vnútra.

Podľa hovorkyne Úrad inšpekčnej služby prípad stále vyšetruje a robí také kroky, aby skutok objasnil. "Vzhľadom na vek poškodených osôb, musí v tomto prípade vyšetrovateľ úzko spolupracovať nielen s právnymi zástupcami, ale aj s detskými psychológmi," dodala Friese. Či je policajt postavený mimo službu sa nám nepodarilo zistiť.

Podľa Trestného zákona páchateľovi za zneužitie právomoci verejného činiteľa na chránenej osobe hrozí väzenie štyri až 10 rokov.

Koncom apríla sa päť maloletých detí vo veku od 7 do 11 rokov išlo hrať k potoku, ktorý je súčasťou osady. Osada v Krompachoch bola v tom čase v karanténe pre Covid-19. Podľa Anny Holubovej, matky troch napadnutých detí, karanténu oblasť neopustili. "Aj vojaci ich tam púšťali lebo je to pri nás," povedala pre Gipsy Television Anna Holubová.Policajt mal zbiť deti palicou. Maloleté osoby mali na nohách modriny. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Jany Mesárovej, policajt ihneď informoval svojho nadriadeného o tom, že rodičia detí tvrdia, že ich fyzicky napadol. "Nadriadený policajt bol udalosť preveriť priamo na mieste a keďže vyjadrenia policajta a miestnych obyvateľov osady boli protichodné, vec sme odovzdali príslušnému útvaru v danej veci konať, Úradu inšpekčnej služby MV SR, aby bola vec objektívne vyšetrená," uviedla pre Gipsy Television Jana Mesárová. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.