13.03.2021 SHOWBIZ

Od smrti Věry Bílej († 64) ubehli už dva roky.

Pred dvomi rokmi zomrela vo veku 64 rokov spevácka legenda Věra Bílá. 

"V pondelok 11. marca bola v nočných hodinách privezená 64-ročná pacientka na urgentný príjem Fakultnej nemocnice Plzeň. Jej zdravotný stav bol kritický. Aj napriek okamžitej resuscitácii sa lekárom nepodarilo obnoviť životné funkcie a pacientka zomrela," uviedla pre Gipsy Television pred dvoma rokmi Gabriela Levorová, hovorkyňa nemocnice.

Věra Bílá koncertovala v Madride či v New Yorku a v žánri World music bola veľkým pojmom. Mnohí ju však odsudzovali pretože podľahla gemblerstvu. To ju vraj pripravilo o všetko.

Tri mesiace pred smrťou nám poskytla exkluzívny rozhovor 

Věru Bílú navštívil štáb Gipsy Television tesne pred Vianocami v roku 2018. V tom čase tvrdila, že sa ničoho nebojí, no z jej rozprávania bolo cítiť smútok. Bolo to hlavne preto, že prišla o manžela aj o syna. Pre ich smrť vraj dlho nemohla spievať. "Vianoce nebudem mať. Zomrel mi muž, syn, moja mama a ani nemám z čoho ich urobiť," povedala Věra Bílá v rozhovore. Věra Bíla sa pred náhlou smrťou pokúsila o návrat na hudobnú scénu. Žiaľ jej to nevyšlo ani so skupinou Džino Rom-Rock. Manažér a kapelník Dušan Čonka, bol totiž krátko pred vydaním ich spoločného CD zatknutý. Po odvysielaní našej reportáže dostala hudobná legenda ďalšiu nádej a to v spojení s hudobníkom Milanom Krokom a spevákom Jánom Bendigom. Nakrútili spoločný videoklip a plánovali aj spoločné turné. Speváčka sa ho už nedožila.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.