26.05.2022 SPRÁVY

Vláda schválila stanovisko SR k dohovoru na ochranu národnostných menšín.

Vláda na dnešnom rokovaní schválila stanovisko Slovenska k piatemu posudku o implementácii rámcového dohovoru na ochranu národnostných menšín. Jeho obsah ostáva až do momentu oficiálneho zverejnenia Radou Európy dôverný. Vláda ho preto zatiaľ nezverejnila.

"Slovenská republika reaguje v rámci predkladaného materiálu na Piatu hodnotiacu správu Poradného výboru Rámcového dohovoru na ochranu národnostných menšín a na najnaliehavejšie tvrdenia a komentáre, prípadne poskytuje aktualizované informácie, týkajúce sa jednotlivých zistení," uvádza sa v predkladacej správe. Slovensko sa nachádza v piatom kole monitoringu plnenia záväzkov vyplývajúcich z dohovoru.

Rámcový dohovor bol prijatý Výborom ministrov Rady Európy 10. novembra 1994 a za SR podpísaný 1. februára 1995. Jeho cieľom je špecifikácia právnych princípov, kt

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.