26.05.2022 SPRÁVY

Vláda schválila stanovisko SR k dohovoru na ochranu národnostných menšín.

Vláda na dnešnom rokovaní schválila stanovisko Slovenska k piatemu posudku o implementácii rámcového dohovoru na ochranu národnostných menšín. Jeho obsah ostáva až do momentu oficiálneho zverejnenia Radou Európy dôverný. Vláda ho preto zatiaľ nezverejnila.

"Slovenská republika reaguje v rámci predkladaného materiálu na Piatu hodnotiacu správu Poradného výboru Rámcového dohovoru na ochranu národnostných menšín a na najnaliehavejšie tvrdenia a komentáre, prípadne poskytuje aktualizované informácie, týkajúce sa jednotlivých zistení," uvádza sa v predkladacej správe. Slovensko sa nachádza v piatom kole monitoringu plnenia záväzkov vyplývajúcich z dohovoru.

Rámcový dohovor bol prijatý Výborom ministrov Rady Európy 10. novembra 1994 a za SR podpísaný 1. februára 1995. Jeho cieľom je špecifikácia právnych princípov, kt

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.