26.05.2022 SPRÁVY

Vláda schválila stanovisko SR k dohovoru na ochranu národnostných menšín.

Vláda na dnešnom rokovaní schválila stanovisko Slovenska k piatemu posudku o implementácii rámcového dohovoru na ochranu národnostných menšín. Jeho obsah ostáva až do momentu oficiálneho zverejnenia Radou Európy dôverný. Vláda ho preto zatiaľ nezverejnila.

"Slovenská republika reaguje v rámci predkladaného materiálu na Piatu hodnotiacu správu Poradného výboru Rámcového dohovoru na ochranu národnostných menšín a na najnaliehavejšie tvrdenia a komentáre, prípadne poskytuje aktualizované informácie, týkajúce sa jednotlivých zistení," uvádza sa v predkladacej správe. Slovensko sa nachádza v piatom kole monitoringu plnenia záväzkov vyplývajúcich z dohovoru.

Rámcový dohovor bol prijatý Výborom ministrov Rady Európy 10. novembra 1994 a za SR podpísaný 1. februára 1995. Jeho cieľom je špecifikácia právnych princípov, kt

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Rytmus, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. pozývajú na Gypsy Fest.

Rytmus, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. a O poštaris band pozývajú v sobotu na Gypsy Fest do Bratislavy. Práce ich koncert ukončí 14. ročník festivalu.