16.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: V Krompachoch museli evakuovať tisíc ľudí.

Foto: Milan Kapusta

Na Hornádskej ulici v meste Krompachy, kde sa vyliala rieka Hornád, je situácia naďalej kritická. Z domov už evakuovali okolo 1000 ľudí.

Tretí stupeň povodňovej aktivity a mimoriadnu situáciu v meste vyhlásili už v utorok. Hasiči stavali do noci protipovodňové zábrany, ale Hornád je silný a nepomohlo to. V stredu nadránom okolo tretej sa voda začala zdvíhať. Momentálne je hladina ustálená a postupne klesá.

Na Hornádskej ulici je zaplavený celý úsek od hlavnej elektrickej rozvodne až po zberný dvor a komunitné centrum. V oblasti aj vo štvrtok zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči, ktorí evakuovali ľudí z rodinných a bytových domov.

Pre evakuovaných ľudí je zabezpečené ubytovanie aj strava. Školopovinné deti premiestnili do základnej a špeciálnej školy a do telocvične išli matky s deťmi. Ďalším priestorom, ktorý vyhradili pre evakuovaných, je centrum voľného času. Do komunitného centra, ktorého zriaďovateľom je občianske združenie Ľudia a perspektíva, zase umiestnili mužov.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.