31.08.2019 SPRÁVY

VIDEO: Hokejoví fanúšikovia z Prostějova urazili Lakatoša. Skandovali Cigán!

Foto: Getty Images

Prípravné hokejové stretnutie medzi českým Prostějovom a Vítkovicami sa v piatok skončilo predčasne. Dôovodm boli rasistické pokriky fanúšikov.

Potom ako útočník Dominik Lakatoš v 59 minúte skóroval do prázdnej bránky súpera a následne sa dostal do slovnej potýčky s jedným z hráčov, z tribúny sa ozvali hokejoví fanúšikovia. Začali skandovať Cigán.

Hokejista rómskeho pôvodu si z toho ale ťažkú hlavu nerobil a fanúšikov ešte "hecoval". K ráznejšiemu kroku sa však odhodlal jeho tréner. Všetkých hráčov stiahol z ľadu a priateľský zápas predčasne ukončili.

"Herný aspekt ponechám tentoraz bokom. Žijeme v 21. storočí a to, čo sa stalo v závere nás naozaj nahnevalo. Preto sme sa rozhodli k tomu kroku odviesť tím do kabíny. Sme jedna partia, jedna rodina a k žiadnemu z členov našej rodiny si nikto nesmie dovoliť nič podobné, rozhodnutie bolo okamžité a celý tím s tým súhlasil" povedal hlavný tréner hokejového klubu Jakub Petr.

Kto je Dominik Lakatoš?

Dominik Lakatoš je rodák z Kolína, má 22 rokov. Vo svojej zbierke má majstrovský titul a dve strieborné medaily. Taktiež je čerstvý extraligový vicemajster, ktorý sa do Ostravy presunul z Liberca. Aktuálne pôsobí v klube HC Vítkovice Rideria.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite