POLÍCIA: Niektorí Rómovia už pracujú ako policajní špecialisti

ilustračné foto TASR

Bratislava, 9. augusta 2013 - (Gipsy Television) Niektorí Rómovia, ktorí prejavili záujem o prácu v Policajnom zbore už pôsobia v lokalitách, kde žijú Rómovia ako policajní špecialisti. Splnomocnenec Pollák aj Ministerstvo vnútra chcú však viac takýchto ľudí v teréne.
"Je to vec na ktorej chce Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity aj ja osobne pracovať. Už dlhšie rozprávame s ministrom vnútra o tom, aby sme našli priestor pre Rómov v Policajnom zbore a verím, že aj táto pozícia bude predĺženou rukou rôznych stratégií a reforiem, aby sa životy v rómskych komunitách zmenili," povedal pre Gipsy Television splnomocnenec Peter Pollák.
 
Pollák otvorene hovorí o prioritných pozíciach, ktoré musia pracovať s menšinou v teréne. "Asistent učiteľa, zdravotný asistent, sociálny pracovník a policajný špecialista. Prostredníctvom nich môžeme realizovať zmeny v rómskych komunitách," vyvsetlil Pollák pre Gipsy Television.  
 
 
 
 
Podľa informácií Gipsy Television niektorí Rómovia, ktorí splnili podmienky, už pracujú v Policajnom zbore. O stanovisko, koľko ľudí si už takto našlo prácu sme požiadali rezort vnútra. Správu preto budeme aktualizovať.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.