05.01.2022 SPRÁVY

Anglicko od piatku mení pravidlá po príchode do krajiny.

Foto: Gipsy Television

Britský premiér Boris Johnson v stredu oznámil zmeny v pravidlách pri cestovaní do Anglicka. Plne zaočkovaným ľuďom bude stačiť test po príchode.

Anglicko od piatka 4.00 hodiny miestneho času ruší povinnosť absolvovať test ešte pred príchodom na svoje územie. Od nedele pasažieri nebudú musieť po príchode nastúpiť do izolácie, ktorá sa končí negatívnym PCR testom. Namiesto toho musia v priebehu dvoch dní absolvovať antigénový test.

Doteraz platné opatrenie podľa Johnsonových slov mnohých odrádza od cestovania, pretože sa obávajú, že uviaznu v zahraničí a budú mať výrazné nadbytočné výdavky.

Britský minister doprav Grant Shapps na Twitteri oznámil, že plne zaočkovaným pasažierom bude po príchode stačiť antigénový test. Vláda podľa jeho slov zmiernením opatrení v oblasti testovania podporuje bezpečné obnovenie medzinárodného cestovného ruchu.

Premiér počas svojho prejavu v britskom parlamente pripomenul, že počty pacientov s covidom v nemocniciach v krajine sa prudko zvyšujú. "Zažívame najrýchlejší nárast prípadov covidu od začiatku pandémie," povedal a pripomenul, že Británia v utorok hlásila viac ako 218-tisíc nových prípadov. "Vláda sa v reakcii na tieto údaje dohodla, že by sme sa mali držať plánu B po obdobie troch týždňov," povedal.

Ľudia v Anglicku by podľa premiéra mali aj naďalej pracovať z domu, ak je to možné, mať vo verejnej doprave a na väčšine verejných miest v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty a absolvovať test pred návštevou rizikových miest. Vláda opatrenia opätovne prehodnotí ešte pred ukončením tohto trojtýždňového obdobia.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Toto sú víťazi Roma Spirit 2021.

Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o., redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná Odborná porota.

Showbiz

VIDEO: Najväčšia dáma známych rómskych plesov sa po smrti dočkala pocty.

Oľga Holubová bola výraznou tvárou známych rómskych plesov, ktoré sa organizujú v Bratislave. Aj keď žila v britskom Londýne, na žiadnom nesmela chýbať. Po smrti sa dočkala pocty. Známa kapela jej zložila pieseň.