12.09.2019 SPRÁVY

PREŠOV: Prezidentka Z. Čaputová pozvala na raňajky rómskych študentov.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes a piatok navštívi Prešov. Okrem stretnutia s vojakmi a vedením ukrajinského múzea sa stretne aj s rómskymi študentmi.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala v piatok na raňajky 10 rómskych študentov stredných a vysokých škôl. Ich výber zabezpečili jej poradcovia Jurina Rusnáková, riaditeľka Ústavu romologických štúdií UKF Nitra a Viktor Teru, riaditeľ Rómskeho vzdelávacieho fondu. 

"Pozvali sme 10 študentov. Prezidentku zaujímajú ich študijné aj mimoštúdijné záujmy, predstavy o budúcnosti a spôsobe uplatnenia sa, bariéry, ktorým čelia pri štúdiu ako aj názory na širší spoločenský a politický vývoj v krajine, ktorej sú rovnocennou súčasťou," uviedla pre Gipsy Television Martina Goffová z Tlačového oddelenia kancelárie prezidentky SR.Zuzana Čaputová si už v deň víťazstva prezidentských volieb získala sympatie mnohých Rómov a to tým, že sa im poďakovala v rómčine. Čaputová evidentne pokračuje v trende, ktorý zaviedol jej predchodca Andrej Kiska. Aj on sa výrazne zaujímal o Rómov. Aj preto na konci funkčného obdobia získal Európsku cenu za ľudské práva Sintov a Rómov. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.