25.04.2021 SHOWBIZ

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Foto: Youtube/ J. Bendig

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami. 

Nový videoklip Jana Bendiga na skladbu Amare terne čhave od Věry Bílej je čiernobiely. Aj to vytvára u diváka pocit zraniteľnosti, intimity a v nadväznosti na melodickosť piesne aj veľké emócie. Tie sú podčiarknuté príbehmi skutočných ľudí, ktorí žiaľ zomreli.

Práve ich tváre sa objavujú počas celého videoklipu. Bendig už počas propagácie skladby tvrdil, že to bude najosobnejšia skladba. "Každý z nás v priebehu svojho života stratil nejakú milovanú osobu, ktorá tu s nami ešte nejaký čas mala byť. Hlavne táto doba nám ukázala, že život sa nám všetkým môže zmeniť v priebehu sekundy," uviedol spevák na sociálnej sieti. 

V úvode videoklipu je použitá fotografia Bendigovho deda, Alexandra Taragoša, ktorý zomrel v roku 2016. Následne sa divákovi zobrazia tváre ďalších zosnulých ľudí. Sú medzi nimi aj fanúšikovia samotného speváka. Divák počas sledovania videoklipu si už ale podvedome môže hovoriť, kedy sa zobrazí fotografia Věry Bílej, veď skladba je jej. Či sa tak stane vám neprezradíme. Pozrite si videoklip.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.