05.04.2020 SPRÁVY

AKTUÁLNE: V jednej z osád sa potvrdil koronavírus.

Ilustračné foto TASR

Jednému z testovaných ľudí diagnostikovali infekčné ochorenie COVID-19. Pre Gipsy Television to potvrdil člen permanentného krízového štábu Peter Pollák.

Peter Pollák neuviedol žiadne ďalšie informácie s tým, že nakazená osoba o tom ešte nevie. Lekári ho preto budú kontaktovať. Oficiálne informácie by tak mali zverejniť v pondelok 6. apríla. 

Pollák zároveň neuviedol, či pre nakazeného uzatvoria celú osadu, alebo či bude v karanténe len ten, kto bol s nakazeným v kontakte. 

Lekári ministerstva obrany odoberajú vzorky celkovo v 33 vybraných rómskych komunitách. Za posledné dva dni odobrali vzorky 244 ľuďom z rómskych osád, ktorí sa vrátili zo zahraničia.  V piatok sa začalo s testovaním v Jarovniciach. V tejto obci nemal nikto z testovaných pozitívny výsledok na nový koronavírus.

V sobotu 4. apríla otestovali 196 ľudí v Trebišove, Smižanoch, Kecerovciach, Zborove, Doľanoch, Hrabušiciach a Markušovciach. Výsledky testovaných sú už známe. 

V nedeľu sa zase testovalo v Krížovej Vsi, Batizovciach, Vechci, Ondavských Matiašovciach, Bôrke, Dobšinej a Žehre. Ich výsledky budú známe asi v pondelok.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.