25.11.2019 SHOWBIZ

VIDEO: Junior Eurovíziu vyhrala poľská Rómka.

Foto, video: Eurovision Song Contest/EBU

Poľská Rómka, Viki Gabor vyhrala spevácku súťaž Junior Eurovision Song Contest. Poľsko vďaka mladej speváčke vyhralo súťaž druhýkrát po sebe.

Viki Gabor získala 278 hlasov potom čo zaspievala skladbu s názvom Superhrdina. V súťaži bojovala proti mladým umelcom z 18 krajín.

O hlavnú cenu bojovalo Albánsko, Arménsko, Austrália, Bielorusko, Francúzsko, Gruzínsko, Írsko, Taliansko, Kazachstan, Malta, Severné Macedónsko, Portugalsko, Holandsko, Rusku, Španielsko, Srbsko, Ukrajina a Wales.

12-ročná Viki Gabor pochádza z rómskej rodiny. Jej rodičia hrajú tradičnú rómsku hudbu a jej staršia sestra zase skladá piesne. Viki sa narodila v Nemecku, vyrastala vo Veľkej Británii a momentálne žije v Krakove.

Viki Gabor bola tento rok finalistkou poľskej verzie súťaže The Voice Kids. Svoj debutový singel s názvom Time vydala vo februári a na YouTube má takmer 3 milióny zhliadnutí.  Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.