VIDEO: Ida Kelarová a Čhavorenge vypredali bratislavskú Starú tržnicu!


foto Gipsy Television

Česká speváčka, zbormajsterka Ida Kelarová a 40-členný rómsky zbor Čhavorenge sa po dvoch rokoch vrátili na Slovensko. Unikátny projekt, ktorého cieľom je dať šancu talentovaným deťom z osád, sa v Bratislave predstavil po boku komornej zostavy 12 hudobníkov Českej filharmónie. 

Mladá generácia ukázala v sprievode talentovaných rómskych muzikantov, medzi ktorých patrí aj klavirista, skladateľ a Kelarovej manžel Desiderius Dužda, čo sa v nej skrýva. Počas bratislavského koncertu spojil zbor už tradične svoje sily s komornou zostavou Českej filharmónie.

K orchestru 12 hudobníkov pribudli aj renomovaní hudobníci Ondrej Krajňák (klavír),  Alexander Cech (bicie) a  Pišta Bartuš (basa). „Snažíme sa prostredníctvom hudby ukázať, ako si dve na prvý pohľad odlišné etniká môžu byť blízke a aké krásne veci spoločne dokážu vytvoriť,“ povedala zbormajsterka pre Gipsy Television.

Autentický spev, tanec a nefalšované emócie sú podľa Idy Kelarovej nezabudnuteľným zážitkom aj pre publikum. Zároveň tiež jednou z osvedčených ciest, vďaka ktorej majoritná spoločnosť často prehodnocuje svoje názory na Rómov a zbavuje sa tak vlastných predsudkov.

Celú reportáž z koncertu uvidíte už čoskoro v spravodajskej relácii Hiri.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

GYPSY FEST: Takto vyzeral otvárací koncert najväčšieho rómskeho festivalu na Slovensku.
VIDEO: Film čierna mačka, biely korúc má 20 rokov.
Päťnásobný majster Európy Cibuľa dnes mieša maltu a farby.
VIDEO: Vrahovia Róma z Trebišova dostali doživotie.