Igor Kmeťo vytočil Ľuba Virága! Dôvodom je pieseň Načo pôjdem domov.


Ak v nejakom bare či na zábave počujeme skladbu Načo pôjdem domov, každý ju ihneď priradí k Igorovi Kmeťovi staršiemu. Skladbu, ale v skutočnosti zložil spevák a skladateľ Ľubo Virág.

Zdá sa, že Ľubovi Virágovi pretiekla trpezlivosť. Spôsobili to slová Igora Kmeťa staršieho, ktorý v markízackej relácii Chart show hovoril o tom, ako vznikla spomínaná pieseň. „Tvrdil, že je to rómska pesnička preložená do slovenčiny. Neprekáža mi, keď si to ľudia myslia, ale on dobre vie, že som ju napísal ja,“ povedal Virág pre PLUS7DNÍ.

Podľa Virága, za vyše dvadsať rokov si skladbu privlastnilo veľa umelcov, nielen Igor Kmeťo. „Spievajú to všetci a nikto sa ma nikdy nespýtal, či môže. Pieseň odznela dokonca aj vo filme Zdenka Trošku a ja z toho nemám ani cent,“ povedal spevák a skladateľ pre PLUS7DNÍ.

Skladba Načo pôjdem domov nie je registrovaná v Slovenskom ochrannom zväze autorskom (SOZA), čo priznáva aj Ľubo Virág.

"Slušnosť však káže spýtať sa, keď chcem pracovať s cudzím dielom. Ale Kmeťo spieva Načo pôjdem domov na každom vystúpení a má na tú pieseň aj videoklip. Asi mu to zakážem. Zarába na mne celé roky a nakoniec ma zaprie? Kandráč spieva tri moje hity, ale je slušný a povie, kto je autor. Rovnako Vidiek a mnoho iných,“ dodal Virág pre týždenník PLUS7DNÍ.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

Počet nakazených na syfilis je v Trebišove stále vysoký. Chorobu má 40% detí!
VIDEO: Svetový unikát! Len v tejto krajine môžete študovať všetko čo súvisí s Rómami.
VIDEO: Takéto zábery v televíziách neuvidíte. Rómovia, to už nie sú len osady!
VIDEO: Dievčatko, ktoré po očkovaní dostalo zápal mozgových blán sa už lieči v Piešťanoch.
banner