20.11.2019 SPRÁVY

VIDEO: Zisťovali sme! Budú Rómovia na kandidátkach veľkých strán?

Politické strany, hnutia a koalície musia podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra. Vyplýva to zo zákona o podmienkach výkonu volebného práva. My sme zisťovali, či strany s vysokými preferenciami ponúkli miesto na kandidátke aj Rómom. 

Parlamentné voľby budú na Slovensku v sobotu, 29. februára. Politické subjekty preto musia najneskôr do prvého decembra predložiť návrh kandidačných listín.

Keďže aj v minulosti parlamentné strany dali na svoje kandidačné listiny aj Rómov, zisťovali sme či sa situácia z pred štyroch rokov zopakuje. "Uvidíme ako to bude tento rok. Majú šancu byť zvolení, ak budú na zvoliteľných miestach," povedal pre Gipsy Television Vlado Rafael z organizácie eduRoma. Parlamentné hnutie - Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti nám potvrdilo, že na jeho kadidačnej listine budú viacerí Rómovia. Kto to ale bude, hnutie nepovedalo. 

„Hnutie Obyčajní ludia a nezávislé osobnosti ponuklo priestor na svojej kandidátke zástupcom aj rómskej menšiny. Kandidátka sa uzatvára až 1. decembra, kedy bude aj zverejnená," povedal pre Gipsy Television Matúš Bystriansky, hovorca OĽANO.

S viacerými Rómami na kandidátke pôjde do volieb aj Most-Híd. Súčasný poslanec strany, Štefan Vavrek pre Gipsy Television potvrdil, že aj on sa bude uchádzať o hlasy voličov.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.