11.09.2022 SPRÁVY

Rodiny s deťmi v homtnej núdzi dostanú hygienické balíčky.

Ilustračné foto

Úrady práce s partnerskými organizáciami rozdávajú hygienické balíčky sociálne najzraniteľnejším ľuďom. Viac ako 58 tisíc balíčkov dostanú predovšetkým rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktoré sú odkázané na pomoc v hmotnej núdzi.

Hygienické balíčky rozdáva 25 úradov práce spolu s 11 partnerskými organizáciami. Väčšina z nich sa dostala ľuďom do rúk ešte v priebehu augusta, ostatné by mali byť distribuované v prvej polovici septembra. „Sú určené predovšetkým rodinám s deťmi, ktoré čelia najzložitejším sociálnym a ekonomickým podmienkam. Našim cieľom je pomáhať ľuďom takýmito balíčkami niekoľkokrát za rok. V tejto mimoriadne náročnej dobe tak budeme schopní podať pomocnú ruku tisíckam rodín,“ povedal pre Gipsy Television Karol Zimmer, generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Balíčky dostanú rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi. Rodina s jedným nezaopatreným dieťaťom má nárok na dva hygienické balíčky. Tá s dvomi deťmi na tri a rodina s tromi a viac deťmi dostane štyri hygienické balíčky. V každom z nich je gél na pranie, saponát na riad, šampón, tekuté mydlo, sprchový gél, zubné pasty, krém na ruky, čistiaci prostriedok, zubné kefky a hubky na riad.

Najviac balíčkov sa pridelilo okresu Rimavská Sobota, a to 4 245. Ďalších 3 506 balíčkov putovalo do domácností v okrese Spišská Nová Ves. Tretím okresom s najvyšším počtom pridelených balíčkov je okres Košice – okolie s 3 454 balíčkami. Až 3 374 balíčkov je určených pre okres Trebišov a päťku okresov s najvyšším počtom balíčkov uzatvára okres Kežmarok s 3 314 baličkami.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Rytmus, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. pozývajú na Gypsy Fest.

Rytmus, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. a O poštaris band pozývajú v sobotu na Gypsy Fest do Bratislavy. Práce ich koncert ukončí 14. ročník festivalu.