Bratislava, 09.11.2016 SPRÁVY

Potravinové balíčky budú rozdávať do novembra. Kto má na ne nárok?

Súčasťou potravinového balíčka budú cestoviny, ryža, sušené strukoviny, olej, múka, cukor, mäsové konzervy či sušené mlieko. Pomoc je určená rodinám s deťmi aj dôchodcom v hmotnej núdzi. Dostanú ju aj invalidní občania, ktorí sú v ťažkej finančnej situácii a nemajú príjem zo zárobkovej činnosti.

Pomoc je určená rodinám s deťmi aj dôchodcom v hmotnej núdzi, dostanú ju aj invalidní občania, ktorí sú v ťažkej finančnej situácii a nemajú príjem zo zárobkovej činnosti.

Čo je hmotná núdza

Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

Aké sú sumy životného minima

  • 198,09 eura mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu
  • 138,19 eura mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu
  • 90,42 eura mesačne, ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo nezaopatrené dieťa


Zdroj: Ústredie prácePreskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.