10.03.2020 SPRÁVY

Portál Gipsy Television spustil prvý podcast v rómčine.

Na Slovensku sa audioobsahu venuje stále viac ľudí a novinárov. Keďže záujem a dopyt stúpa, Gipsy Television sa taktiež rozhodla, že bude pravidelne pripravovať svoj podcast.

Podcast je zvukový záznam, ktorý si môžete vypočuť alebo si ho môžete stiahnuť do svojho mobilného telefónu. Princípom je neskoršie počúvanie. Podcasty fungujú ako pravidelné relácie, ktoré vychádzajú denne, raz za týždeň či mesiac.

Gipsy Television bude svoj podcast vydávať týždenne. V skratke zhrnieme najdôležitejšie udalosti.

Prvý podcast v rómčine!

Uvedomujeme si, že značnú časť našich čitateľov, divákov a už aj poslucháčov budú tvoriť Rómovia. Podcasty preto budú v rómčine. Aj keď Rómovia na Slovensku i v Česku rozprávajú viacerými dialektmi, veríme, že nám budete rozumieť. 

Vypočujte si prehľad najdôležitejších udalostí!

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.