12.02.2020 SHOWBIZ

Aven Bachtale, lúči sa Júlia Kozáková s Čhavorenge.

Foto: Júlia Kozáková

Nová pieseň a videoklip zo žánru world music, ktorá rozveselí. Sólistka Júlia Kozáková sa touto rómskou tradičnou piesňou lúči s projektom, v ktorom sa hudobne formovala od svojich trinástich rokov. 

Vďaka výnimočnému rómskemu speváckemu zboru Čhavorenge pod vedením Idy Kelarovej, uznávanej českej speváčky, v spolupráci s Českou filharmóniou si Júlia Kozáková vytvorila silný vzťah k rómskej hudbe a novým hudobným videom sľubuje, že bude pokračovať a starať sa o všetko, čo sa naučila.

Tento zbor ste mohli vidieť aj minulé leto na hlavnom pódiu festivalu Pohoda. Avšak svoj posledný koncert so zborom Čhavorenge a Českou filharmóniou odspievala Júlia v novembri v londýnskej vo Fairfield Halls, čo je zároveň pre speváčku symbolické, lebo práve v Londýne začala na jeseň študovať hudbu a sociálnu antropológiu. 

Jej nový videoklip vznikal na rôznych miestach. Napríklad počas letnej školy Romano drom, počas nahrávania samotnej piesne a tiež počas cesty do Londýna. Hudobný doprovod tvoria klávesy a akordeón v podaní Romana Horvátha z Brna a na perkusie hrá Yonatan Bar Rashi z Izraela. O celú produkciu sa postarala Ida Kelarová. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite