FRANCÚZSKO: Minister Besson sa dištancuje od výzvy urýchliť rušenie rómskych osád

foto AP/Jacques Brinon

Paríž 13. septembra 2010 (TASR) - Francúzsky minister pre imigráciu Eric Besson sa dnes dištancoval od údajného listu francúzskej vlády, ktorý vyzýva regionálnych predstaviteľov, aby urýchlili úsilie o zrušenie ilegálnych rómskych osád.

Francúzske médiá nedávno zverejnili kópiu listu s dátumom 5. augusta, ktorý šéf úradu francúzskeho ministra vnútra Bricea Hortefeuxa údajne adresoval regionálnym predstaviteľom. Vyzýval ich, aby rušenie rómskych osád považovali "za prioritu".

Besson dnes pre televíznu stanicu France-2 TV povedal, že o takomto liste nevie. Predstavitelia ministerstva vnútra doposiaľ nereagovali na výzvy na potvrdenie alebo vyvrátenie pravosti listu. Francúzske deportácie Rómov do Rumunska a Bulharska v uplynulých týždňoch vyvolali medzinárodné odsúdenie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Toto sú víťazi Roma Spirit 2021.

Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o., redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná Odborná porota.

Showbiz

VIDEO: Najväčšia dáma známych rómskych plesov sa po smrti dočkala pocty.

Oľga Holubová bola výraznou tvárou známych rómskych plesov, ktoré sa organizujú v Bratislave. Aj keď žila v britskom Londýne, na žiadnom nesmela chýbať. Po smrti sa dočkala pocty. Známa kapela jej zložila pieseň.