VOĽBY2020: Na kandidátke Mosta-Híd budú členovia Rómskej inicatívy Slovenska.


Strana Most-Híd schválila kandidačnú listinu do parlamentných volieb, ktoré budú 29. februára. Miesta poskytla aj Rómskej iniciatíve Slovenska.

Strana Most-Híd dala na svoju kandidátku Rómov, ktorí sú členmi strany. Najlepšie miesto, dostal Štefan Vavrek, ktorý je v súčasnosti poslancom Národnej rady. Je v prvej dvadsiatke. O hlasy voličov sa bude uchádzať z miesta pätnásť.

Na kandidátke bude aj súčasný starosta obce Zlaté Klasy, Marek Rigó. V komunálnych voľbách v roku 2018 kandidoval za politicku stranu Rómska iniciatíva Slovenska "Bude mať číslo tridsať. Nie je stranník, ale rozhodol sa podporiť našu kandidátku," uviedol podpredseda strany Most-Híd Ábel Ravasz. 

Most-Híd dal 10 miest Rómskej inicitíve Slovenska.

Kandidáti z tejto rómskej strany budú na kandidačnej listine na pozíciách od čísla 60 do 70. "Rómska iniciatíva Slovenska  verí, že strana Most-Híd sa do parlamentu dostane. Je nevyhnutné, aby menšiny mali zastúpenie v parlamente a tak tlmili fašistické nálady," uviedol predseda RIS Václav Kappel.Most-Híd bude mať na svojej kandidačnej listine aj ďalších Rómov z Košického, Prešovskeho a Banskobystrického kraja. "Myslím si, že to môže byť celkom zaujímavá spolupráca aj pre túto menšinu," dodal Ravasz, ktorý je aj splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity. Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner