KULTÚRA: Gypsy Fest počas víkendu navštívilo 5 a pol tisíc ľudí.


foto Gipsy Television

11. ročník svetového rómskeho festivalu "Gypsy Fest" organizátori hodnotia ako veľmi úspešný. Sprievodné podujatia počas troch dní navštívilo takmer 5 a pol tisíc ľudí.

Ochutnávka tradičných rómskych jedál, koncert hviezd súčasnej československej populárnej hudby, divadelno-tanečno-spevácke predstavenie s názvom Sam adaj čo v preklade znamená Sme tu a hudobna show umelcov z viacerých krajín sveta s názvom Av baxtalo. To bolo súčasťou 11. ročníka Gypsy Festu.

"Tento ročník hodnotíme ako veľmi úspešný. Jednak z pohľadu návštevnosti, pretože tá bola tento rok rekordná, ale aj z pohľadu reakcií návštevníkov," uviedol hovorca Gypsy Festu, Róbert Hamburgbadžo.

Gypsy Fest sa tento rok uskutočnik na Námestí SNP v Bratislave. Festival podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Tipos, národná lotériová spoločnosť, Bratislavský samosprávny kraj, Café-Café Bratislava. Mediálnym partnerom festivalu bola televízia TA3, rádio Expres, Gipsy Television, billboardová spoločnosť Euroawk a JCDecaux.

FOTONeprehliadnite

C. Buckingham nechce šaty od známych návrhárov. Zverila sa do rúk rómskym krajčírkam.
Toto musíte počuť! Ďalší Róm zahviezdil v belgickom The Voice.
VIDEO: Zlato a róby za tisíce! Poďte sa s nami pozrieť na rómsky rezprezentačný ples.
KOŠICE: Na Luníku IX by mohli postaviť nové bytovky.
banner