26.05.2019 SPRÁVY

Rómovia sa tešia! Peter Pollák je novozvoleným europoslancom.

Foto TASR

Peter Pollák, expert OĽANO na rómsku problematiku je novozvoleným europoslancom. Spomedzi ľudí, ktorí kandidovali za Obyčajných ľudí sa do Európskeho parlamentu dostal len bývalý poslanec NR SR a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity.

Päť dní pre voľbami do Európskeho parlamentu líder OĽANO Igor Matovič oznámil, že odstupuje z kandidatúry v prospech Petra Polláka. Zrejme aj to spôsobilo, že sa Pollák do EP napokon aj dostal.

"Ak mi ľudia prejavia dôveru a získam mandát europoslanca, budem robiť všetko pre to, aby som hájil záujmy všetkých národností v Európskej únii," povedal na tlačovej besede Peter Pollák.Kampaň, podľa Petra Polláka nebola cielená na Rómov, ale na boj proti extrémizmu a na podporu všetkých národností. Pollák bol dlhé mesiace v teréne a podporu mu prejavili nielen rešpektované osobnosti, ale i populárne rómske kapely.

Oficiálne výsledky zverejnia po 23-tej hodine

Podľa OĽANO sú počty hlasov definitívne potvrdené a preto hnutie médiám poslalo stanovisko. "Sme veľmi radi, že s pomocou voličov hnutia OĽANO sme dosiahli kľúčový cieľ hnutia, t.j. aby vo voľbách získal mandát práve Peter Pollák. S výrazným náskokom získal najväčší počet krúžkov, čím dosiahol historický úspech a stáva sa tak prvým slovenským europoslancom rómskej národnosti," uviedlo hnutie v dnešnom stanovisku.


Peter Pollák vyrástol v osade. Dennodenne mu hovorili, že je z menejcennej rasy, ale nezlomilo ho to a osudu sa vzoprel. Vyštudoval vysokú školu a dnes sám študentov učí. Stal sa tak veľmi cenným pozitívnym príkladom najmä pre iné deti z osád.

"Zvolenie Petra Polláka je dôkazom, že naši voliči majú odvahu postaviť sa čelom predsudkom a sme za to na nich patrične hrdí. Je to naša odpoveď slovenským náckom, ktorí opäť hovoria o menejcených ľuďoch. Zvolením Petra Polláka Slovensko získalo šancu vymazať hanbu z úspechu fašistov," dodalo OĽANO.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Zverejnili nové fotografie z dolapenia nacistického zločinca Eichmanna.

Izraelská vnútorná tajná služba Šin Bet zverejnila nové fotografie týkajúce sa operácie, počas ktorej pred 60 rokmi v Argentíne chytili jedného z najhľadanejších nacistických zločincov Adolfa Eichmanna. 

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!