06.02.2020 SHOWBIZ

Na ocenenie Krištáľové krídlo sú nominovaní Cigánski diabli.

Foto: Cigánski diabli

Už v nedeľu 9. februára sa slovenská verejnosť dozvie mená laureátov 23. ročníka Krištáľového krídla. Na ocenenie sú nominovaní Cigánski diabli.

V desiatich kategóriách je 29 nominovaných osobností, dve osobnosti si prevezmú mimoriadnu cenu. Päťdesiat porotcov vyberalo v tajnom hlasovaní osobnosti a ich počiny roka 2019 z 320 návrhov. Tie mohla ako každý rok podávať odborná aj široká verejnosť. Medzi nominovanými sú speváčka Sima Martausová, reper Kali, skupina Cigánski Diabli, herec Juraj Kukura, hudobná skladateľka Ľubica Čekovská, spisovateľ Rudolf Dobiáš, lyžiarka Petra Vlhová či atlét Ján Volko. Slávnostný galavečer odvysiela v priamom prenose o 20.30 h Jednotka RTVS. Záštitu nad podujatím prevzal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Tento rok organizátori prichádzajú aj s novým dizajnom sošky Krištáľového krídla. Stojí za ním dvojica umelcov, dizajnér Patrik Illo a sochár Ján Ťapák. Spojenie krehkého skla reprezentujúceho dušu človeka a silného bronzového základu vyjadruje podstatu myšlienky celého Krištáľového krídla.

V programe galavečera vystúpia Milan Kňažko, skupina Hex, Kali, Lúčnica, Milan Kňažko aj dueto Peter Cmorik a Tereza Mašková. Sprevádzať ich bude Orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.