Česká televízia nakrúca seriál o diskriminácii. Hviezdou je Bendigov brat!


foto: ČT

Osemdielna miniséria s názvom Lynč z produkcie Českej televízie je kriminálna dráma zasadené do prostredia českého malomesta. Hlavnou témou je rasová diskriminácia a xenofóbia. Na seriálu sa podieľal aj Harold Apter, americký scenárista podpísaný pod Walkerom, Texas Rangerom alebo seriálom Star Trek: Nová generácia. 

Dej seriálu začína príchodom mladého dokumentaristu a blogera Lukáša do malého mesta Buchnova. Pátra po smrti rómskeho chlapca Denisa, svojho kamaráta z detstva.

Nájde ale niečo, čo si nepredstavoval ani v tých najtemnejších nočných morách. Denisovej vražde predchádzal veľmi krutý lynč. Navyše to vyzerá tak, že absolútne bez viny nie je v mestečku snáď nikto.

Druhú hlavnú postavu v seriály obsadil brat známeho speváka, Marsell Bendig. Ten sa prednedávnom predstavil na Slovensku s formáciou Roma Boyz. Tá vystúpila na otváracom koncerte Gypsy Festu. Podujatie finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Národná lotériová spoločnosť TIPOS a Bratislavský samosprávny kraj.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

LOMNIČKA: Prvou ženou obce je už 8 rokov bývalá upratovačka.
VIDEO: Táto speváčka sa pochválila prsteňom za 80 tisíc!
VIDEO: Gypsy Jazz Festival má za sebou úspešný 7. ročník.
VIDEO: Gipsy Television začala opäť vysielať správy Hiri.
banner