29.06.2017 Zaujímavosti

VIDEO: Stredoškoláci dostali od školy ku koncu roka originálny darček!

foto SSOŠ NC

Kým iné stredné školy sa so študentmi pred prázdninami lúčia formálne, Súkromná stredná odborná škola Nová cesta z Malčíc to urobila doslova vo veľkom štýle!

Súkromná stredná odborná škola v Malčiciach sa nachádza v budove bývalej pekárne. Navštevujú ju rómski žiaci z okolitých obcí. Väčšina žiakov pochádza z chudobných rodín. Vzdelávacia inštitúcia im tak dáva možnosť získať výučný list v odbore praktická žena a stavebná práca. 

"O pár dní naši študenti ukončia svoje štúdium na našej škole. Absolvujú záverečné skúšky a dostanú výučný list ako vstupenku do lepšieho a istejšieho života. Navždy odídu zo školských lavíc. Bude na nich čakať len zodpovednosť . Bude nám za nimi smutno a už teraz viem, že tie isté pocity majú aj oni," uviedla pre Gipsy Televion riaditeľka školy, Dagmar Horváthová.


Škola sa tak študentom odmenila za ich celoročnú prácu a dobré študijné výsledky. Zorganizovala im ples. 

"Tento študentský ples sme organizovali pre spríjemnenie ukončenia školského roka i štúdia, ale organizovali sme ho aj preto, aby sme našu školu posunuli do povedomia nášho okolia a aby sme začali tradíciu študentských plesov našej školy," dodala Horváthová.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.