ZMOS: Pomôže obciam postihnutým snehovou kalamitou

ilustračné foto TASR

Bratislava 27. februára 2012 (Gipsy Television/ Paulína JANOVÁ) - Združenie miest a obcí Slovenska pomáha obciam postihnutým nedávnou snehovou kalamitou. Pre 21 obcí vyčlenilo financie z Fondu solidarity.

„Združenie miest a obcí Slovenska dávnejšie zriadilo Fond solidarity, ktorý už niekoľko krát finančne pomohol obciam v neľahkej situácii. Na ostatnom rokovaní Rady ZMOS v Piešťanoch sme sa rozhodli pomôcť obciam postihnutým nedávnou snehovou kalamitou," povedal pre Gipsy Television predseda ZMOS Jozef Dvonč.


ZMOS tak vyčlenil 4 300 eur, ktoré boli rozdelené medzi 21 obcí. „Solidarita je veľmi dôležitá najmä v situáciách, kedy je ktokoľvek odkázaný od konkrétnej pomoci. Verím, že financie vyčlenené pre obce z rôznych regiónov Slovenska aspoň trochu pomôžu zmierniť skutočne krízovú situáciu ľudí v mestách a obciach, v ktorej sa nachádzajú kvôli nevyspytateľnosti počasia," dodáva Jozef Dvonč.


ZMOS počas snehovej kalamity zrealizoval monitoring situácie v rámci ktorej vyhodnotil najdôležitejšie potreby dotknutých samospráv. Požiadavky postihnutých samospráv sa týkali najmä vykurovacích telies, odstránenia havárií, nákupu techniky, či spacích vakov a pod. preto som presvedčený o prínose našej finančnej pomoci. Prostriedky z Fondu solidarity sa poskytujú na základe Zmluvy o poskytnutí peňažného daru a čestného vyhlásenia. Kancelária ZMOS operatívne, po zaslaní potrebnej dokumentácie skontroluje vecnú správnosť údajov a následne zabezpečí peňažný prevod na účet obce. Fond solidarity v ostatnom období niekoľko krát podporil najmä obce a mestá postihnuté záplavami. Všetky informácie o jeho zriadení a činnosti sú uverejnené na web stránke Združenia miest a obcí Slovenska.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.