25.12.2023 Zaujímavosti

V Sabinove predstavili Bibliu, ktorú preložili do rómčiny.

Foto: Gipsy Television

Prvá kompletná Biblia v rómskom jazyku. Na jej preklade pracovali niekoľko rokov a má takmer 1300 strán. 

V Kresťanskom centre v Sabinove predstavili Bibliu, ktorú preložili do karpatského dialektu. Ide o prvé vydanie svojho druhu. Biblia má názov - Sveto Biblija andre Romaňi čhib. Na preklade pracovali desiatky ľudí 15 rokov. 

Biblia má 1270 strán textu. Spolu s biblickými mapami a vysvetlivkami má 1292 strán. Organizácia The Word For The World ju vydala v počte 10 tisíc kusov. O výtlačok už vraj prejavili záujem Rómovia z Česka, Nemecka, Anglicka či Kanady.

Téme sme sa venovali aj v správach Hiri. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.